zgoraj18

POMLADPo ne preveč mrzli in snega polni zimi je prišla že težko pričakovana pomlad. Toplo sonce je segrelo zemljo in iz nje so prikukale prve znanilke pomladi. Tako smo se z otroki naučili njim zelo spevni pesmi Zvončki in trobentice ter Mali zvonček. Nekaj časa pa smo namenili vrtnarjenju. Ker tudi najmlajši zelo radi ustvarjajo smo igralnico spremenili v vrt. Prebrali smo pravljico Vrtnar, se o njej pogovorili, nato pa sami zavihali rokave in se spremenili v majhne vrtnarje. Lončke so najprej napolnili z zemljo do polovice, nato so posadili čebulček ter ga do vrha pokrili z zemljo. Ker pa za rast potrebujejo svetlobo, so jih postavili na okensko polico, jih zalili z vodo in dan za dnem opazovali, kdaj bo iz zemlje prikukal prvi zeleni list. Odšli smo tudi pred vrtec, kjer imamo majhen vrtiček kar v sodih in v njiju posejali semena različnih cvetlic.

Več v fotogaleriji.

Prispevek pripravili vzgojiteljici Alenka in Jana.