zgoraj18

PRI GASILCIH…

Ko petelin, tisti rdeči, zakikirika,

ko plaz s hriba se pomika,

ko poplava, tista prava, polja, hiše z zemljevida briše,

ko potres vse ljudi prestraši prav zares,

v tolažbo in pomoč gasilec prihiti,

kot mimo šel bi kar gredoč.

V okviru meseca požarne varnosti, smo se v petek, 4. 10. 2019, odpravili v gasilski dom, saj smo bili dogovorjeni z gasilci, da jih obiščemo. V gasilskem domu nas je pričakalo kar nekaj zelo prijaznih gasilcev oblečenih v gasilsko opremo. Pogovor je vodil poveljnik gasilskega društva Ribnica - Josipdol gospod Drago Oder, kateremu se še posebej zahvaljujemo. Predstavil je delo gasilca, opremo, ki jo potrebujejo za svoje delo. Izpostavil je tudi DEFIBRILATOR, s katerim lahko rešijo življenje marsikateremu človeku ob zastoju srca. Posebej zanimivo je bilo prikaz gašenja z vodo, saj so se lahko v škropljenju preizkusili vsi otroci, ki so to želeli. Seveda pa smo zelo uživali, ko so nas prijazni gasilci nazaj v vrtec odpeljali z gasilskim kombijem. Preživeli smo še eno poučno, popestreno in čudovito dopoldne, saj so otrokom zelo približali poklic gasilca. Kaj več si poglejte TUKAJ...

Hvala vsem gasilcem, ki so z nami preživeli nepozabno dopoldne.

thumbnail IMG 1382

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Prispevek pripravile vzgojiteljice.